Jak usunąć zabrudzenia zwierzęce

Dom z pupilem
Jak usunąć zabrudzenia zwierzęce
01.10.2019

Życie pod jednym dachem z czworonożnym przyjacielem to zarówno cudowne chwile, jak i czasem niezbyt komfortowe niespodzianki. Nawet najlepiej wychowany i wyuczony pies, czy kot może mieć chwilę słabości związaną ze stresem, chorobą, zwykłym zapomnieniem, czy też „fochem”. Dotyczy to również tych najmłodszych pupili, czyli małych kociąt i szczeniaków, które dopiero się uczą zasad higieny. Zapewne każdy posiadacz zwierzęcego przyjaciela miał do czynienia z zabrudzeniem związanym z jego obecnością. Niezbyt przyjemnie pachnące niespodzianki można wówczas napotkać w różnych miejscach i zakamarkach domu. Nie ważne czy są to odchody, wymiociny, krew, błoto, czy inny rodzaj zanieczyszczeń, pierwsze co przychodzi na myśl to…. jak posprzątać? Wiadomo przecież, że sprzątanie zabrudzeń odzwierzęcych to nic przyjemnego.

 

Jest wiele metod domowych zwanych babcinymi – gdyż przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zalecają one przede wszystkim wykorzystywanie specjalnie przygotowywanych roztworów opartych głównie na produktach spożywczych takich jak sok z cytryny, ocet czy soda, jak również bardziej chemicznych dodatkach jak proszek do prania, czy woda utleniona. Oczywiście metodom tym w żaden sposób nie można zarzucić, iż są nieskuteczne. Wręcz przeciwnie, bo gdyby tak było, to nie przekazywano by ich z pokolenia na pokolenie. Dlatego warto z nich korzystać. Jedynym mankamentem jest ich czasochłonność. Nie dość, że trzeba przygotować roztwór, to również samo czyszczenie bywa żmudne i trudne. I co najważniejsze, w takich wypadkach zwykle nie wystarcza jeden preparat, gdyż innych substancji potrzeba do samego czyszczenia, innych do neutralizacji towarzyszących zabrudzeniom zapachów.

 

Czy istnieje jeden uniwersalny preparat?

 

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, przeznaczonych do usuwania takich zabrudzeń. Warto jednak nie kupować pierwszego lepszego, ale przyjrzeć się składom i świadomie wybrać produkt najlepszy. Marka beFrendi poleca Preparat do zabrudzeń odzwierzęcych. Jest to specjalistyczny środek opracowany z myślą o skutecznym i łatwym czyszczeniu. Co go wyróżnia? Przede wszystkim unikatowe połączenie specjalnie wyselekcjonowanych, aktywnych składników. Środki powierzchniowo czynne pełnią funkcję myjącą i czyszczącą. Skutecznie sprawdzają się zarówno w przypadku twardych, łatwo zmywalnych powierzchni, jak również materiałów tkaninowych. Zastosowane dodatkowe substancje aktywne wzmacniają działanie detergentu (niwelując jednocześnie jego ilość w produkcie), a także mają zdolność neutralizującą oraz właściwość zmiękczania twardej wody. Ponadto wpływają na zwiększenie zdolności do odrywania zanieczyszczeń od powierzchni, co wynika ze wzrostu potencjałów elektrostatycznych. W związku z powyższym czyszczenie, szczególnie powierzchni tkaninowych jest znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze. Warto także zwrócić uwagę na niezwykle istotną kwestię, jaką jest zastosowanie specjalnej kompozycji zapachowej, której nadrzędnym zadaniem jest neutralizacja zapachów związanych ze zwierzęcymi zanieczyszczeniami. Przyjemna nuta trawy cytrynowej powoduje, że po zastosowaniu preparatu w otoczeniu unosi się świeży i ożywczy zapach. Unikatowa formuła aktywnej piany sprawia, iż aplikacja na zabrudzenie jest łatwiejsza, a cząsteczki preparatu lepiej wnikają w zanieczyszczenie i skutecznie przyczyniają się do jego usunięcia. Ponadto ciekawym rozwiązanie jest zastosowanie dwu funkcyjnego dozownika, który umożliwia stosowanie preparatu także w postaci zwykłej mgiełki.

 

beFrendi Preparat do zanieczyszczeń odzwierzęcych

beFrendi Preparat do zanieczyszczeń odzwierzęcych

 

Czy specjalistycznymi środkami można czyścić różne powierzchnie?

 

Tutaj najistotniejszą kwestią jest skład produktu. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w produktach czyszczących mogą znaleźć się dość mocne, a wręcz żrące substancje. Dlatego warto czytać skład, jak również ogólny opis o przeznaczeniu i sposobie stosowania produktu. Preparat beFrendi dedykowany jest do czyszczenia wszelkich powierzchni – zarówno zmywalnych, jak i materiałowych.

 

Jak prawidłowo czyścić zabrudzenia odzwierzęce?

 

W pierwszej kolejności w zależności od tego, czy mamy do czynienia z zabrudzeniem stałym, czy płynnym należy:

  • Jeżeli jest to mocz lub inna płynna substancja, warto zetrzeć ją za pomocą ścierki lub papierowego ręczniczka.
  • W przypadku zabrudzeń stałych lub półpłynnych zaleca się najpierw usunąć większość takiego zabrudzenia za pomocą zmiotki i łopatki. Przydatne są tutaj produkty sypkie np. neutralizatory lub pochłaniacze zapachów Super Benek, którymi posypuje się zabrudzenie, czeka do wchłonięcia części płynnej i następnie całość usuwa się przy wykorzystaniu zmiotki i łopatki.

Kolejny etap czyszczenia w obu przypadkach przebiega tak samo. Stosuje się odpowiedni preparat – zgodnie z sposobem użycia. W przypadku preparatu do zabrudzeń odzwierzęcych marki beFrendi, zaleca się rozprowadzenie piany na zabrudzeniu, pozostawienie jej na kilka minut i następnie usunięcie zanieczyszczenia poprzez wytarcie szmatką lub gąbką.

 

Podsumowując, zabrudzenia spowodowane przez naszych czworonożnych przyjaciół oraz ich usuwanie nie muszą być strasznym przeżyciem. Do dyspozycji mamy wiele produktów rynkowych, które mogą nam to skutecznie ułatwić. Wybierając świadomie na pewno szybko znajdziemy ten idealny preparat, który będzie naszym nieodłącznym pomocnikiem w usuwaniu takich zanieczyszczeń.