Kolorowa walka z wirusami i bakteriami

Dzieci
Kolorowa walka z wirusami i bakteriami
02.10.2020

Od kilku miesięcy zmagamy się z szerzącym się w świecie wirusem SARS-COV-2. Walka ta jest trudna i nierówna, jednak nie możemy się poddać. Jedną z metod przeciwdziałania zakażeniu jest oczywiście dezynfekcja.

Dezynfekcja jest podstawą!

Z koniecznością dezynfekcji spotykamy się praktycznie na każdym kroku naszego życia. W zasadzie w każdym sklepie, placówce urzędowej, pocztowej, itp. ustawione są dozowniki ze specjalistycznymi środkami. Prawdopodobnie większość z nas wyrobiła już sobie, można by powiedzieć, że bezwarunkowy odruch sięgnięcia po taki środek i oczyszczenia rąk. Niestety, często spotykamy się z różną jakością wspomnianych preparatów. Nie poddajemy w wątpliwość ich skuteczności, jednak zapach i wpływ na skórę dłoni bywa niezbyt zadowalający.

Dezynfekcja rąk dzieci

No właśnie, często my – dorośli, jesteśmy niezadowoleni z zastosowanego czy zakupionego preparatu. Jednak jako osoby świadome zagrożenia wybieramy tzw. „mniejsze zło” i jakoś to znosimy. Co jednak w przypadku dzieci? Czy nie spotkaliśmy się z ich niechęcia w stronę dezynfekcji rączek? Ile razy słyszeliśmy „mamo, tato…ten płyn brzydko pachnie, ja nie chce się tym smarować” itp.
Nic w tym dziwnego, bo sami czasem mamy ochotę tak powiedzieć. Dodatkowo właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny, a więc potrzeba stosowania preparatów antywirusowych jest jeszcze większa.

 

Owca, lis i wilk – pomocnicy w dezynfekcji

Postanowiliśmy więc trochę uprzyjemnić naszym pociechom walkę z wirusami i w ofercie marki beFrendi pojawiły się żele o działaniu antywirusowym i antybakteryjnym z kolorowymi zwierzakami i przyjemnym zapachem. Jest wciąż tak samo skuteczny, ale jednocześnie nie zniechęca do stosowania przez nieprzyjemmny zapach. Idealnie wpasuje się jako wyprawka do plecaka szkolnego.
Produkty zostały przygotowane z największą starannością, z myślą o tym co zachęcić może pociechy do korzystania z nich.

 

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.